Sáčky na svačinky

Sáčky na svačinky

Zabalte dětem svačinku zdravě a ekologicky. Sáčky na svačinu ve veselých vzorech.

Více informací

175 Kč

Skladem

  Znovu použitelné sáčky na svačinky si zamilujete od prvního použití. Do sáčku můžete balit tradiční české svačiny: chleba, toasty, piškoty, drobné ovoce a zeleninu (nakrájená jablíčka, papriku, mrkev, salát apod.) Do sáčku se vejde menší český krajíc chleba anebo velký překrojený napůl, houska, toastový chleba apod. Pokud si pečete doma domácí chleba v pekárně, pak je tento rozměr právě pro Vás. Krajíček chleba z domácí pekárny má ideální velikost na sáček. Společnost Planet Wise požádala o udělení patentu pro tento výrobek. Z vnější strany je sáček vyroben z kvalitní bavlněné látky, vnitřní strana je laminovaná (hladký nepromokavý povrch).

  Charakteristika výrobku:

  -          Zdravotně nezávadné pro potraviny

  -          Neobsahuje PVC (polyvinylchlorid ), bisfenol (BPA), olovo, ftaláty ani latex

  -          Patentováno pro svůj nepromokavý design

  -          Zešikmené rohy pro snadné čištění

  -          Nezpůsobuje žádný dodatečný odpad, který vzniká při balení svačinek (ubrousky, plastové sáčky, alobaly apod.)

  -          Svačina v sáčku nevysychá

  -          Uzavírání na suchý zip

  -          Veselé motivy nejen pro děti

  Ekologická alternativa pro:

  -          Mikrotenové a plastové sáčky

  -          Alobal (hliníková fólie)

  Rozměry: 18 x 14 cm

  Vyrobeno v USA.

   

  Údržba:

  Při znečištění zevnitř je možné sáček na svačinu vytřít houbičkou na nádobí, případně vypláchnout vodou. Použijte běžný prostředek na mytí nádobí. Pokud se sáček zašpiní z venkovní strany (bavlněná látka) je možné jej vyprat v automatické pračce. Sáček nenívhodné mýt v myčce nádobí (bavlněná látka by na sebe při mytí nachytala nečistoty a mastnotu z ostatního nádobí v myčce), ani sušit v sušičce prádla. 

   

  Věděli jste že?

  Při výrobě plastů se běžně používají látky: PVC, PBA a ftaláty. Ftaláty se používají v chemickém průmyslu pro změkčení plastů. Jak u dospělých tak i u dětí bez výjimky ohrožují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií, či astmatu. Dále u dospívajících způsobují atrofii mužských reprodukčních orgánů (varlat) čímž přímo narušují plodnost. Ftaláty představují 30 až 51% hmotnostní podíl PVC. Jelikož ftaláty nejsou v PVC pevně vázány, uvolňují se do ovzduší. Následně jsou vdechovány a plícemi se dostávají do krve. Polyvinylchlorid (PVC) je druhou nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi. Od většiny běžných plastů se liší obsahem chloru. Většina PVC výrobků bývá považována za neškodné při správném zacházení. Nicméně některé přísady a změkčovadla se mohou z PVC výrobků uvolňovat. Přísad, které se používají při zpracovávání PVC, jsou stovky a najdeme mezi nimi i velmi problematické látky z pohledu lidského zdraví. Nejčastějšími změkčovadly PVC jsou ftaláty viz. výše. Ftaláty se řadí mezi látky, které narušují endokrinní soustavu, některé z nich jsou podezřelé ze způsobování rakoviny. Dalšími častými přísadami PVC jsou těžké kovy (např. kadmium, olovo) či organické sloučeniny cínu. Výrobu polyvinylchloridu doprovází vznik nebezpečných dioxinů, které patří mezi rizikové toxické látky. Při výrobě může do prostředí uniknout toxický chlór nebo karcinogenní vinylchlorid. BPA (bisfenol) se používá jako monomer při výrobě polykarbonátů, a ty se využívají při výrobě např. plastových příborů, dóz na potraviny apod. Při pokusech na zvířatech se ukázalo, že vystavení bisfenolu A během nitroděložního vývoje ovlivňuje vývoj prsní tkáně plodu a zvyšuje riziko výskytu rakoviny prsu v pozdějším věku, a také způsobuje úbytek spermií u mužů. Výsledky studie prováděné v USA v letech 2003-2006 a publikované v listopadu 2010 nasvědčují tomu, že má bisfenol A negativní účinky na fungování imunitního systému člověka. Vzhledem k využití jako příměsi při výrobě PET, který se používá, jako obalový materiál v potravinářství, je riziko v uvolňování bisfenolu A – například do vody v PET lahvích po delší době, což může mít neblahý vliv na endokrinní systém. Tato vlastnost dosud nebyla úplně potvrzena a je ve fázi výzkumu účinků na lidské zdraví.

  Zdroj: Wikipedie

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: